טיול עצמאי בגואטמלה

טיול לגואטמלה נותן הצצה לכל מה שטוב במרכז אמריקה. איך מטיילים כאן, איך כדאי לתכנן את הזמן וכמה כל העסק הזה אמור לעלות? יצאנו לעשות סדר.
emil-diallo-Calle-de-los-pasos,-Antigua-Guatemala

גואטמלה מציעה שילוב מרהיב של ג'ונגלים סבוכים, הרי געש פעילים וטבע מדהים, היסטוריה מרתקת של שבט המאיה עם מקדשים שישאירו אתכם פעורי פה, לגונות צלולות בלב היער וכמות בעלי חיים וציפורים שיציצו מעליכם לאורך כל הטיול. החוויה כאן אותנטית והרפתקנית, והטיול הזה יהיה בוודאות משהו שלא תוכלו לשכוח.  

תכנון טיול בגואטמלה

גואטמלה היא גם יעד מרתק ומיוחד וגם מדינה לא קטנה, שקשה להתנייד בין החלקים השונים שלה. בהתאם, כדאי להקדיש לטיול פרק זמן משמעותי – לדעתנו לפחות שבוע, וכמובן שכל המרבה הרי זה משובח.

רבים מהמטיילים בגואטמלה מצרפים אותה לטיול עם מדינות נוספות במרכז אמריקה – לרוב מקסיקו או קוסטה ריקה

מבחינת היעדים המרכזיים בטיול: בצפון המדינה נמצאים מקדשי הטיקאל של שבט המאיה, בסמוך לעיר פלורס (כנראה האתר המפורסם והמרשים ביותר בגואטמלה). במרכז-מערב המדינה נמצאת אנטיגואה, עיר עם שורשים קולוניאליים מהתקופה הספרדית, מוקפת הרי געש פעילים. במרחק לא רב ממנה נמצא אגם אטיטלן הפסטורלי, עם כפרים אותנטיים, שווקים צבעוניים ואפשרויות בילוי נוספות. ורחוק יותר, במזרח המדינה, נמצאת העיר לנקין, ממנה אפשר (ורצוי) לצאת לביקור בלגונות התכולות והמרהיבות של סמוק שמפיי ואף להמשיך משם אל הג'ונגלים העבותים של אזור לוינגסטון הפראי. 

*אגב, זה הזמן להעיר שאנחנו מציעים בניית תכנית טיול בהתאמה אישית, טיפול מלא בהזמנות לטיול, ותמיכה מלאה במהלך הטיול. מוזמנים ליצור קשר ונשמח לדבר. 

כמה עולה טיול בגואטמלה

גואטמלה היא יחסית יעד זול מאוד למטיילים, והמחייה בה זולה באופן משמעותי בהשוואה לשכנותיה. עם זאת, הטיסה לכאן לא זולה והעלות הכוללת של הטיול משתנה בהתאם להעדפות המטיילים וכמובן בהתאם לעונה, למשך הטיול, רמת ואיכות המלונות שתבחרו, דרכי ההתניידות וכמות האטרקציות שתעשו.

ואחרי שאמרנו את כל זה, הנה כמה הערכות גסות מאוד: טיול זוגי סטנדרטי עם מלונות טובים בגואטמלה של עשרה ימים צפוי להגיע בדר"כ לאזור ה-$7000 (כולל טיסות מהארץ). טיול משפחתי עם שני ילדים של עשרה ימים יעלה בסביבות 12-13 אלף דולר, כאשר גם כאן חלק משמעותי מהעלות יגיע מהטיסות. טיול תרמילאים יעלה בסביבות 15-50 דולר ליום טיול (ללא טיסות).

עלות טיסה לגואטמלה

מכיוון שאתם רציניים ויסודיים ואתם מזמינים הרבה זמן מראש, העלות תהיה כנראה בסביבות ה-1200 דולר. בשיא העונה ובהזמנות בטווח קצר המחירים יכולים להגיע גם ל-$2000 לאדם, אבל כאמור אתם חבר'ה רציניים ואתם יודעים שצריך להזמין הרבה זמן מראש.

אגב – אם אתם מתכננים לשלב את גואטמלה עם טיול לקוסטה ריקה או למקסיקו, יתכן שיהיה יותר נוח לטוס אליהן ולהזמין טיסות פנים לגואטמלה בנפרד. טיסה בתוך היבשת עולה בדר"כ בסביבות 200-350 דולר לכל כיוון. 

למידע נוסף: טיסות לקוסטה ריקה וגואטמלה

מלונות

חדר זוגי במלון ארבעה כוכבים ברמה טובה מתחיל ממחיר של 45 דולר, מלונות יוקרתיים יותר יתחילו ממחיר של 120 דולר ללילה.

עלות לינה במלונות יוקרתיים יותר מתחילה בדר"כ באזור ה-80 דולר ללילה.

תרמילאים וצעירים ברוחם שמעוניינים לחסוך את עלויות הלינה יכולים למצוא מיטות בחדרים משותפים (דורמס) החל מ-8 דולר ללילה וכן חדרים זוגיים פשוטים החל מ-20 דולר ללילה. 

נסיעות ותחבורה ציבורית

רוב המבקרים מתניידים באמצעות שאטלים או מיניבוסים לתיירים בלבד, ואפשר להזמין את הנסיעה בהם דרך סוכנויות תיירים במרכזי הערים או דרך המלונות.

בניגוד לקוסטה ריקה, כאן לא מומלץ לשכור רכב ולטייל בנהיגה עצמית – תרבות הנהיגה בגואטמלה פרועה למדי, הכבישים לא משהו והנהגים המקומיים חובבי עקיפות מסוכנות. 

התחבורה הציבורית בגואטמלה לא נוחה במיוחד וכצפוי גם די איטית, אך נסיעה בה היא חוויה צבעונית שלא תוכלו לשכוח. 

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)