הר הגעש ארנל, אייקון לאומי

הר הגעש ארנל הוא אחד מנקודות העניין המוכרות והאהובות במדינה הירוקה הזאת, וטיול בקוסטה ריקה פשוט חייב לכלול לפחות יומיים שלושה של ביקור בו.
BelaMarie---Costa-Rica-Volcano-2

מתי בפעם האחרונה יצא לכם לראות באותו המקום הר געש פעיל שפולט גיצי לבה, מעיינות חמים, ג'ונגלים סבוכים שיצאו מהסרט "אווטאר", מגוון בעלי חיים מטורף ואפילו – מסלולי קאנופי ואטרקציות אקסטרימיות? 

הר הגעש ארנל הוא אחד מנקודות העניין המוכרות והאהובות במדינה הירוקה הזאת, וטיול בקוסטה ריקה פשוט חייב לכלול לפחות יומיים שלושה של ביקור בו.

 

מידע כללי – הר הגעש ארנל Arenal Volcano

לארנל ישנה צורה איקונית של חרוט בגובה 1670 מטרים, כך שתזהו אותו די בקלות עם התקרבותכם לאזור. הפעם האחרונה שההר התפרץ הייתה בשנת 1968 אז גם הרס את העיירה הקטנה טבקון, אבל יחסית מאז 2010 הפעילות הגעשית שלו הולכת ויורדת למרות שהוא נחשב להר הפעיל ביותר בקוסטה ריקה כיום, ואף לצעיר במיוחד – לפי המדע הפעילות שלו מתקיימת בסך הכל 7000 שנים.

בקרבת ההר נמצא גם אגם ארנל, אגם מלאכותי גדול המספק אחוז ניכר מתצרוכת החשמל של קוסטה ריקה, העושה שימוש הולך וגובר באנרגיה ירוקה.

 

לה פורטונה 

העיירה לה פורטונה היא העיירה הראשית למרגלות ההר ומוקד סוכנויות התיירות, המסעדות והמלונות, אם כי זו עיירה קטנה יחסית ללא הרבה עניין וחלק מהתיירים בוחרים במלונות או ריזורטים מרוחקים יותר ממנה כדי להיות יותר קרובים לטבע ולהר.

 

טיולים מומלצים בסביבת הר הגעש ארנל

יום טיול רגלי למרגלות הר הגעש ארנל, כולל גשרים תלויים ומפל לה פורטונה: הצטרפו לטיול קסום ביער גשם רטוב ומלא בעלי חיים, בו תוכלו לראות להקות של קופים, עצלנים מציצים, טוקנים בצמרות העצים ושלל סוגי זוחלים וציפורים. הטיול כולל גם 16 גשרים תלויים וביקור במפל לה פורטונה ואף טבילה בבריכה של המפל אם מתחשק לכם (ויתחשק!). אפשר גם לבחור באופציות מקוצרות של טיול של עד שעתיים ביער, תלוי בכם!

טבילה במעיינות חמים: הפעילות הגעשית של ארנל אולי לא תמיד מתבטאת בלבה שיוצאת מהלוע לקול צהלות הצופים, אבל היא בהחלט דואגת לכך שיהיו סביב ההר מספר מוקדי מעיינות חמים לסיים בהם יום טיול. המלצה שלנו – המעיינות החמים בטבקון או מעיינות בלאדי.

מערות וואנדו: כשעה נסיעה מארנל נמצאות מערות וואנדו, רשת מערות תת קרקעיות מלאת נטיפים וחללים קסומים עם נחל זורם בגובה של בערך ארבעים ס"מ, מה שיסדר לכם סיור רטוב וחוויתי מתחת לפני האדמה. בחלק מהמקומות תדרשו לזחול במעברים צרים, כך שהחוויה מתאימה מאוד לילדים אבל קצת פחות לבעלי פחד ממקומות סגורים. אם יש לכם תיק אטום למים, הביאו גם פלאפונים. אם לא – הצלמים הפזורים במקום ידאגו לספק לכם תמונות שלכם בתמורה לתשלום בסיום הסיור.

אטרקציות נוספות: סוכנויות הטיולים בלה פורטונה ישמחו להציע לכם להצטרף לשלל אפשרויות אטקרציות ואקסטרים סביב ארנל, דוגמת טיולי טרקטורונים, ראפטינג, קאנופי ועוד.

מסתבכים עם הבחירה? פנו אלינו, צוות המומחים שלנו לקוסטה ריקה ישמח לעזור לכם בבניית הטיול המושלם לקוסטה ריקה.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)