טיול לקוסטה ריקה: העונה המומלצת

קוסטה ריקה – יעד נפלא המשלב טבע, חופים ובעלי חיים מרהיבים. מה העונה המומלצת ליציאה לטיול? מהי העונה היבשה ומהי העונה הרטובה? כל הפרטים כאן.
Antonio-López---Costa-Rica-lake

תקציר מנהלים

לפני הכל, הסתייגות קטנה – כידוע לכולנו, האקלים הגלובלי נוטה בשנים האחרונות לנוירוטיות ולמצבי רוח משתנים, וזה נכון כמובן גם לקוסטה ריקה. בשל הקרבה לקו המשווה ניתן לטייל בקוסטה ריקה לאורך כל השנה, שכן המדינה מאופיינת באקלים טרופי גשום עם טמפרטורות נוחות עד חמות. הפרטים למטה מתארים ממוצעים רב שנתיים, אבל קחו בחשבון הפתעות פוטנציאליות, לטובה או לרעה.

ואחרי שאמרנו את זה, נקפוץ ישר למסקנות: 

לא אוהבים גשם? העונה המומלצת עבורכם בשביל טיול בקוסטה ריקה היא בין דצמבר למאי, המוגדרת העונה היבשה. שיא התיירות הוא בין ינואר לאפריל.

מסתדרים עם גשם? העונה הרטובה היא בין יוני לנובמבר פחות או יותר. בעונה הזו תוכלו ליהנות מטמפ' נעימות יותר, פחות לחות ונופים ירוקים במקסימום – אבל מין הסתם, יהיו גם גשמים. אפשר בהחלט לטייל וליהנות גם בעונה הזו, אם כי חלק מהמקומות (למשל שמורת קורקובדו או העיירה סנטה תרזה) פחות מתאימים לתאריכים האלו.

בקוסטה ריקה יש עונה נוספת המוגדרת "העונה הירוקה" בין מאי לאוגוסט בה ניתן לראות הטלות של צבי ים, לוויתנים וחיות בר פעילות יותר ולהנות מירידה בעומס התיירותי ובמחירים, אבל צפו ללחות גבוהה וריבוי גשמים. 

 

העונה היבשה

בעונה היבשה, המוגדרת החורף, אתם צפויים לחוות מעט גשמים, ימים חמים עם שעות אור ארוכות ולחות גבוהה.

בדצמבר הטמפרטורות יורדות מעט והגשמים מתמעטים גם כן. הטמפרטורה הממוצעת בין 22-30 וכאמור לאחר מכן מתחילה רשמית העונה היבשה. בשל החגים הנוצרים, זו אחת התקופות המתוירות במדינה.

ינואר טמפרטורות נוחות של 16-25 מעלות צלסיוס ומיעוט ימי גשם. 

בפברואר הטמפרטורות עולות, לפעמים גם עד 35 מעלות, אבל זה נחשב לחודש היבש ביותר מבחינת כמות גשמים ועם רמת לחות נמוכה יחסית, סביב ה-60%. מה שכן בשל עננות גבוהה יחסית, שעות האור מועטות יותר (8-9 ביום).

מרץ הוא החודש הטוב ביותר לבילוי בחופים של קוסטה ריקה, עם גלים יחסית גבוהים בשביל חובבי הגלישה וטמפרטורה נעימה וחמימה לשחייה. 

אפריל הוא החודש החם ביותר של קוסטה ריקה. בדר"כ עדיין לא מתחילים גשמים.  

חודש מאי, שפותח את הקיץ בקוסטה ריקה ואת העונה הירוקה מאופיין באחוזי לחות של 80% ומעלה. זה השלב שבו מתחילים בדר"כ הגשמים.

 

העונה הרטובה

בעונה הרטובה ישנם הרבה יותר גשמים בקוסטה ריקה, עם ימים המאופיינים בבקרים בהירים ובשעות אחר הצהריים מאוד גשומות, אז כדאי לתכנן את יום הטיול בהתאם. כמו כן, רצוי לקחת אתכם דוחה יתושים, מעיל גשם וכיסוי מים לתיק ובגדים חמים לשעות הערב בעיקר באזורים הגבוהים. 

החודשים יוני ויולי הם חודשים יחסית חשוכים, בשל שעות ארוכות של עננות כבדה וגשמים, מה שמשאיר בערך ארבע שעות שמש ביום. אחוזי הלחות גבוהים במיוחד וטמפרטורת המים עולה לכמעט 30 מעלות.

חודש אוגוסט לרוב רטוב ולח, עם שיאי טמפרטרות וריבוי גשמים. החודש מאופיין בהרבה שעות אור ובטמפרטורה מעולה של מי הים, מה שהופך אותו יחסית למתויר יותר.

בספטמבר ישנם הכי הרבה משקעים וגשמים בקוסטה ריקה, מה שהופך את הטיול באזור ההרים למאוד לא מומלץ עקב סכנת מפולות בוץ והחלקה. מה שכן, ב-15 לספטמבר המדינה חוגגת את יום העצמאות שלה ובערים רבות תוכלו לראות תהלוכות וחגיגות. 

גם אוקטובר משופע בכמות משקעים ועננות גבוהה, עם טמפרטורות גבוהות ואחוזי לחות של 75-95% שיעניקו לכם חוויה טרופית אמיתית. זהו יחסית חודש יותר מועד לפורענות מבחינת סופות טרופיות ואירועי הוריקן. 

בנובמבר הטמפרטורות נוחות יחסית בין 22-31 מעלות, הגשמים יחסית מעטים אך יש בו יש סכנת לסופות טרופיות.

מה מעניין אתכם? (ניתן לבחור יותר מאופציה אחת)